Правила пейнтболу

Поговоримо про правила пейнтболу. Правила у пейнтболі досить прості, їх можна вивчити всього за декілька хвилин. Проте, для того щоб стати справжнім майстром гри Вам слід буде практикуватись досить довго.

Правила пейнтболу.
Краса пейнтболу поягає в тому, що кожна гра відрізняєється від попередньої, ніколи не буде двох одинакових ігор в пейнтбол. Кожен раунд гри завжди веселий та захоплюючий, ось чому пейнтбол у Львові і не тільки користується такою популярністю.

Навіть, якщо Ви граєте на тому ж полі знову та знову,змінюються суперники, змінюється тактика, змінюються позиції гравців на полі,  передбачити хід гри практично нереально. у цьому протистоянні між двома пейнтбольними командами і є вся краса пейнтболу.

З боку може здаватись, що гра носить дещо хаотичний характер, але основні пейнтбольні правила залишаються незмінними. Якщо коротко описати правила гри в пейнтбол, то суть гри полягає  втому, що дві команди суперників, виступають одна проти одної з різних кінців пейнтбольного майданчика, чи просто з двох різних точок. Завдання кожної з команд “перестріляти” всіх гравців з команди суперника. Гра розпочинається та закінчується за свистком судді (інструктора), а між свистками, як правило, дуже багато стрілянини і біганини.

правила пейнтболуОснови пейнтболу. Як грати в пейнтбол.
Перед початком гри в пентбол Вам дають зброю та прикріпляють до однієї з команд.  Завдання просте: поцілити у когось із команди суперника та вибити їх з гри.

В залежності від типу гри в пейнтбол, правила пейнтболу можуть дещо змінюватись, але попадання кулькою у когось із опонентів це задача, яка ніколи не змінюється. Команди, як правило, відрізняються за кольором форми, або за кольором нарукавних пов’язок.

Пейнтбольний майданчик.
Першим кроком до гри в пейнтбол є захід на пейнтбольний майданчик. Поле для пейнтболу, як правило, відділене спеціальними позначками від загальної території. На пейнтбольному майданчику розташовані спеціальні або природні перешкоди, які роблять гру в пейнтбол цікавішою та різноманітнішою. Після того, як команда потрапляє на майданчик, всі гравці одягають захисні маски. На території пейнтбольного майданчика маски повинні бути одягнуті завжди. Запобіжник на маркері також повинен бути увімкнений поза межами пейнтбольного майданчика.

Початок гри. Стартова позиція.
На початку гри в пейнтбол дві команди знаходяться на протилежних краях поля. Стартова позиці кожної команди це її “база”. Якщо Ви граєте у гру, де потрібно захопити прапор, то цей прапор потрібо принести саме на цю точку, тобто на власну базу.

Слідкує за дотрианням правил пейнтболу на пейнтбольному полі рефері, або інструктор. Вони також слідкують за влученнями куль у гравців.  Якщо мова йде про змагання чи спортивний пейнтбол, то на полі можуть бути присутні декілька суддів, які мають рації та дуже уважно стежать за гравцями.

Як вже було сказано, гра починається за свистком. Деякі з гравців відразу рвануть вперед, щоб зайняти вигідні позиції, в той час, як інші будуть їх прикривати з задньої лінії. Якщо Ви граєте свою першу гру в пейнтбол у Львові чи в іншому місті, то не потрібно відразу ломитися на передову, розслабтесь, поспостерігайте за ситуацією на полі і забезпечте собі надійне прикриття перед тим, як робити якісь рухи.

Стрільба в суперника
У пейнтболі дозволяється влучати у будь-яку частину тіла суперника. Гравець вважається вибитим не залежно від того, куди потрапила пейнтбольна куля. Попадання в маркер теж вважається попаданням в тіло. Разом з тим, слід зазначити, що гравець вважається вбитим, лише якщо пейнтбольна куля розбилась. Деякі пейнтбольні кулі не розбиваються при потраплянні, наприклад, у складки одягу гравця, такі попадання не зараховуються. Так само не зараховуються бризки фарби, які потрапили на одяг від кульки, яка розбилась у сусіднє дерево. Гравець, який вважає, що його вбито має вигукнути “АУТ!” піднести маркер вгору та вийти з поля бою не знімаючи маску.

За правилами, у пейнтболі попадання в маску чи в голову у будь-якому випадку вважається правомірним, оскільки, дуже часто, голова це єдина частина тіла суперника, яку Ви зможете бачити, оскільки решта частин тіла переважно сховано за укриттям.

В більшості випадків гравець, якому попали в зброю – в маркер, в ємність для куль  (хоппер) чи балон з повітрям вважається “вбитим”, разом з тим, можна домовитись про те, що попадання в маркер не зараховуються і гравці можуть бігати далі.

правила пейнтболуПопадання та вихід з бою.
Якщо кулька з фарбою попала в будь-яку частину Вашого тіла (рука, нога) та розбилась Ви вважаєтесь мертвим і повинні покинути поле бою. Попадання у маску також рахується. Якщо Ви відчули удар в маску чи у спину, але не впевнені, що кулька розбилась не спішіть кричати “Аут!” та виходити з поля бою, попросіть Вашого колегу по команді, інструктора чи суддю, який є на полі перевірити чи розбилась кулька, для цього варто крикнути “Чек!”. Якщо рефері знайде на Вас сліди фарби, то крикне “Аут!” та покаже на Вас, це означає, що Вам потрібно покинути поле. Пам’яайте, що бризки фарби, які потрапили на Вас від пейнтбольної кульки, яка розбилась об дерево чи перешкоду не вважаються попаданням. Правила пейнтболу говорять, що пейнтбольна кулька повинна попасти прямо у Вас.

Коли у Вас попали, і Ви вбиті, за правилами пейнтболу Вам потрібно відразу припинити стріляти та покинути пейнтбольний маданчик. Найкраще для цього це, як вже зазначалось вище, крикнути “Аут!”, підняти маркер вгору та повільно вийти з поля. Піднятий маркер вгору це сигнал іншим гравцям, що Ви вбиті та у Вас вже не слід стріляти. Виходячи з поля не опускайте маркер та не біжіть, інакше ризикуєте знову отримати кулю.

Як тільки Ви покинули пейнтбольне поле, поставте маркер на запобіжник відійдіть до захищеної зони та не знімаючи маску дочекайтесь кінця гри. Після закінчення гри, коли всі гравці поставили маркери на запобіжник чи вставили заглушки в маркери можна зняти маску та обговорити гру в пейнтбол.

Advertisement

Немає коментарів

Відповісти