Командна тактика в пейнтболі
Це найскладніша частина гри в пейнтбол, яку необхідно вивчити, щоб грати правильно. Команда, у якій всі гравці в пейнтбол взаємодіють одні з одними і тактично грамотно проходять від однієї точки до іншої, від однієї мети до наступної, від бункера і куди завгодно ще, буде непереможна на полі.
Як відбувається зазвичай на пейнтбольній грі?
Напевно, вам це знайомо. Гравці в пейнтбол діляться на команди після чого ці групи людей відправляються в зону очікування або на стартову базу. Поки що це команда, але як тільки починається гра, пейнтбольна команда перетворюється на групу розрізнених людей. Кожен хоче робити щось своє. Кожен біжить куди завгодно. Ніхто один з одним не співпрацює. Якщо пара гравців раптом об’єднаються, то саме вони і протримаються довше, а то й переможуть всіх. Таку гру в пейнтбол ми можемо спостерігати практично завжди. Що в цьому поганого? Загалом-то, нічого. Це теж весело, і, принаймні, якщо суперник грає в пейнтбол так само, то сили гравців залишаються рівними. Разом з тим давайте спробуємо грати в пейнтбол не так як переважна більшість новачків, а краще. Я дам Вам декілька порад, як вести себе по-іншому, щоб вижити і перемогти на полі. Командна тактика в пейнтболі не є зайвою, її методи можна застосовувати в будь-якій пейнтбольній грі – взяття бункерів, оборона, захоплення прапора, знищення противника (мій улюблений вид) – ці поради командної тактики в пейнтболі стануть в нагоді будь-де.
Давайте почнемо з основ. Я називаю це основами, але і для них потрібна практика.
Командна тактика в пейнтболі. Спочатку про головне.
Команди в пейнтболі створюються для того, щоб співпрацювати разом. Команда, члени якої не підтримують і не прикривають один одного, або діють не як команда, а як окремі люди (як і буває зазвичай), стають не більше ніж купкою мішеней.
Ваша сила – в товаришах і в справжній командній роботі.
Тактичне переміщення гравців.
Почнемо з простого. Спільний рух до мети. Є чітка схема на пейнтбольному полі, якої і потрібно дотримуватися. Військові перевіряли її роками, і вона працює.
Загін (або команда, у нашому випадку) складається з лідера, розвідника і членів команди.
У ній може бути всього три людини, а може бути десять. Навіть двоє осіб, діючих разом – це вже в два рази краще, ніж один.
Група напарників в пейтболі.
Відпрацювання переміщення групи напарників будується на індивідуальних навичках, де команда з двох чоловік долає маршрут разом. Один гравець рухається від позиції до позиції, в той час як напарник прикриває його вогнем. Команда повинна безперервно підтримувати візуальний або вербальний контакт між собою. Ця вправа закладає основи довіри і співпраці між підгрупою і всієї іншої командою. Малюнок нижче показує приклад індивідуального руху і руху з напарником.
Цей малюнок взято з ілюстрації з армійського навчального посібника. Так-так, я знаю, що пейнтбол – це не армія, але ілюстрація показує, як рухається один член команди, а другий прикриває його вогнем. Далі члени команди міняються місцями, щоб гравець який прикриває просувався далі.
До речі, це працює і з командами більшої чисельності.
Є пара особливих ситуацій, в які я завжди потрапляю в грі. Справа в тому, що я схильний завжди опинятися попереду.
Скажімо, ваша група з чотирьох гравців рухається по маршруту. Ваші гравці просуваються вперед, повільно і тихо. Вам потрібно досягти протилежного боку. Може бути, ви збираєтеся взяти бункер або просто йдете на зближення з противником (тобто, вам потрібно відшукати другу команду).
У якийсь момент у вас раптово починають стріляти, або, що ще краще, ви помічаєте гравця (або гравців) противника попереду. Якщо він вас не побачив, жестом дається сигнал впасти і завмерти, як тільки ви помітите суперника (зазвичай видає маска). Передній гравець або ліквідує його, або дає йому піти, якщо він нікого не побачив. Коли шлях чистий, команда продовжує рух.
Зазвичай та людина помічає вашу команду, і саме тоді вступає у справу відпрацьована тактика. Передній гравець кричить «Контакт!» та відкриває вогонь. Всі члени пейнтбольноїкоманди також починають стріляти в супротивника. Якщо нещасний не переможений відразу ж, тоді задні учасники команди висуваються вперед, тоді як передні продовжують стріляти. Як тільки задні виявляються попереду, вони відкривають вогонь, а ті, хто тепер ззаду, у свою чергу, рухаються вперед. Так продовжується до тих пір, поки противник або не намочить штани і втече, або буде убитий.
Всі повинні працювати разом. Або всі наступають, або всі відступають – але як одна пейнтбольна команда.
Що робити, якщо ваша пейнтбольна команда стикається з переважаючими силами противника?
Тоді вищеописаний сценарій діє у зворотному порядку. Передні гравці кричать «Контакт»!, Починають стріляти і відступають на кілька кроків за спини товаришів. Ті, хто виявляються попереду, стріляють у наступаючого противника. Як тільки відступаючі відходять за тих, хто тепер попереду, вони займають позиції і відкривають вогонь, дозволяючи переднім теж відступити і, таким чином, поетапно відходять назад, при цьому забезпечуючи максимальну вогневу міць. Великі шанси, що, відступаючи, ваша пенйтбольна команда знищить кілька ворожих гравців і ситуація знову перевернеться. Коли ваша пейнтбольна команда отримає чисельну перевагу, знову перемикайтеся на наступаючу тактику. Для цього потрібно багато фарби і постійний зв’язок один з одним. Але це працює, і працює добре.
Відступаючі повинні поплескати передніх гравців по спині, як тільки виявляться позаду, щоб ті знали, що пора відходити.
Ніколи не кидайте своїх товаришів.
У пейнтблі всі повинні працювати разом. Або всі наступають, або всі відступають – але як одна команда.
І тоді Ваш противник сховається під шквалом пейнтбольних куль, дивуючись і питаючи себе: «Що це відбувається?»