Стратегія гри в пейнтбол. Поради для початкіців.
У даній статті ми розглянемо найпоширеніші помилки початківців при грі у пейнтбол львів, а також опишемо стратегію гри в пейнтбол.
А. Правильний вибір позиції при грі у пейнтбол
Новачки в пейнтболі, як правило в першу чергу думають про те, щоб не дати себе вбити, а потім вже про те, щоб вбити суперника. Вони вибирають самий густий кущ, найтовстіше дерево, або найглибшу яму – залазять туди і думають, що вони у чудовій засідці. При цьому вони не бачать нічого і нікого навколо себе, не можуть дати інформацію своїй команді про місцерозташування суперника так само, як і не можуть прикрити гравця зі своєї команди.
Інші новачки навпаки, вирішуючи обійти ззаду команду суперника роблять марафонську пробіжку по лісу, пролазячи між коріннями дерев та кущами, в той же час залишаючи свою команду в меншості. А коли їм все-таки вдається оббігти ворожу команду з тилу, з’ясовується, що там вже давно нікого немає і він єдиний, хто залишився “живим” проти 3-4 гравців з іншої команди. Як правило такі пробіжки закінчуються розстрілом цього “розвідника” впритул гравцями з команди суперника.
Порада спеціаліста.
Виберіть свою позицію на пейнтбольному майданчику ще до початку раунду. Хороша позиція має давати Вам прикриття і водночас дозволяти дивитись та стріляти навколо. Ви повинні бути приблизно в межах пострілу до Ваших опонентів, водночас, Ваша позиція має дозволяти Вам відійти назад у разі необхідності. Якщо Ваша засідка не дозволяє Вам піднімати голову та оглядатись, забезпечте собі підтримку товариша по команді, який точно скаже де знаходяться опоненти.
B. Забезпечення хорошого огляду на полі для гри в пейнтбол.
Зазвичай, якщи Ви побачили Вашого опонента швидше ніж він Вас, Ви виграли. Новачки бояться висунути голову з кущів, бо бояться, що їх одразу пристрелять, тому вони мало оглядаються. Ті ж, хто все-таки вирішив висунути голову, дивляться лише в одному напрямку не слідкуючи за тим, що робиться збоку.
Порада спеціаліста
Не бійтесь оглядатись по сторонах на пейнтбольному полі. Збирайте всю інформацію, яку зможете отримати. Для того, щоб масимально убезпечити себе при цьому, висувайте голову збоку Вашої барикади, а не зверху неї. Якщо ж Ви все-таки вирішите піднятись високо не робіть цього довше ніж на 2 секунди. Цього часу не вистачить Вашим опонентам для того щоб: 1 – побачити Вас, 2 – прицілитись, 3 – натиснути на гачок, 4 – долетіти кульці з фарбою до Вас.
C. Змінюйте Ваші позиції, рухайтесь!
Новачки в пейнтболі зазвичай мало рухаються. Їм здається, що вони обрали чудову позицію і вони лежать там та чекають невідомо чого. Так само буває й тоді, коли вони бачать гравця команди суперника, у такому випадку, вони повністю концентруються на ньому не бачачи та не чуючи нічого, що відбувається навколо них на майданчику. Новачки в пейнтболі притискаються до землі тоді, коли їх обстрілюють та думають, що це їх врятує. Суперник тим часом обходить їх з іншого боку та вибиває їх.
Порада спеціаліста.
Якщо Ви не приносите користі для команди на Вашій позиції – змініть позицію. Наприклад, рішення залишитись позаду для “захисту” бази є помилковим, особливо тоді, коли вся команда йде в наступ. Якщо Ваша команда проривається до бази суперника, то Ви однозначно принесете більше користі в атаці, крім того, у разі успіху Вам все-одно не буде від кого захищати свою базу. Якщо ж Вашу команду перестріляють, то встояти проти команди суперників одному буде важко.
Якщо Ви опинились в позиції, коли Вашу засідку виявили опоненти, які обстрілюють Вас і допомоги поряд немає, ні в якому разі не залягайте, а робіть наступні дії:
- Змініть позицію якомога швидше
- Відстрілюйтесь
- Кричіть про допомогу. Якщо у Вас стріляють, значить Вас вже помітили, тому не потрібно боятись виказати своє місцезнаходження.
D. Обмінюйтесь інформацією з Вашою командою.
Початківці, як правило, мало розмовляють. У більшості випадків новачок в пейнтболі, який багато розмовляє, або п’яний або “мертвий”. Початківці в пейнтболі тримають свої проблеми при собі (не просять про допомогу у разі потреби) та не діляться інформацією (не говорять де і коли помітили ворога). Особливо це стосується гри у тактичний пейнтбол.
Порада спеціаліста.
Єдине виправдання Вашої мовчанки має бути бажання залишитись непоміченим. Коли Вас помітили, цієї переваги більше немає, але у Вас з’являється інша перевага – Ви можете кричати та кликати на допомогу, одночасно повідомляючи своїй команді місце розташування гравців з команди суперника. Єдиним виключенням з цього правила є момент, коли у Вас закінчились пейнтбольні кулі. Просити шари для пейнтболу слід тихенько, інакше вони прилетять до Вас, але не від Вашої команди !
E. Більше стріляйте!
Як правило, ті, хто вперше грають в пейнтбол львів ціляться дуже точно, так точно, що часто попадають навіть у гравців зі своєї команди (вони просто не розрізняють своїх та чужих). Вони уявляють, що пейнтбольний маркер це реальна зброя, якою можна пришити зі ста метрів (тим самими видають свої позиції).
Вони починають стріляти занадто рано і у все, що рухається. Опонент, який не стріляє (поки, що) відразу знає де вони знаходяться (вони ж не преміщаються) обходить їх та виносить, коли потрібно. Крім того, новачки, вважають, що пейнтбольна куля, яка не потрапила в камуфляж опонента – змарнована, дуже рідко прикривають гравців зі своєї команди вогнем, а також рідко роблять відволікаючі постріли, коли це необхідно.
Порада спеціаліста
Ціна пейнтбольної кулі така, як вона є. Деколи потрібно стріляти в суперника якого не видно, щоб змусити його притиснутись до землі та допомогти команді зайняти вигідні позиції. Бувають випадки, коли слід відтягнути ворога на себе, у такому випадку слід робити відволікаючі постріли. Деякі пейнтбольні команди, які грають на майданчиках Пейнтбольного клубу “Альфа” розділяють вартість вистріляних куль на всіх, оскільки кожен з членів команди виконує свою функцію, але в інтересах всієї команди. Наприклад, гравці на передовій зазвичай використовують менше пейнтбольних куль, ніж гравці, які знаходяться позаду і постійно обстрілюють позиції суперника, для прикриття атакуючих гравців.
Висновок.
Початківці роблять багато помилок через скованість на пейнтбольному майданчику, через те, що вони бояться куль з фарбою. Потрібно памятати, що це всього лише гра. Тут нікого по справжньому не вб’ють. Завжди буде ще один раунд. Ви маєте кулі, маєте маркер та балон з повітрям, отже Ви несете загрозу для іншої команди. Експериментуйте. Пробуйте нові ходи. Здобувайте досвід отримуючи при цьому задоволення. Ви ж для цього граєте у пейнтбол?
Коментарі надавав Олександр – засновник Пейнтбольного клубу “Альфа” м. Львів